Wyszukano

Poniżej wyświetliliśmy wszystkie artykuły, które poszukujesz.

Wojciech Żmudziński SJ

Wojciech Żmudziński SJ

Biblista i pedagog, założyciel Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe.
Autor książki: Rodzice dodający skrzydeł.
Wyobraź sobie salę sądową, w której toczy się rozprawa przeciwko największym zbrodniarzom ludzkości: Neronowi, Hitlerowi, Pol Potowi, Stalinowi. Sędzia odczytuje wyrok, wymieniając okrucieństwa, jakich się dopuścili. Aż tu nagle pojawia się w drzwiach Jezus z Nazaretu i mówi: „Wysoki sądzie, oni są niewinni. Ja to uczyniłem”.
wtorek, 11 grudzień 2012 22:18

Przegapili Boże Narodzenie

Większość ludzi przegapi w tym roku zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Tak jak przegapili je młodzi i starzy, pobożni i mniej pobożni przed dwoma tysiącami lat. Może ktoś spytać, jak to możliwe, by dzisiaj, wśród tylu reklam, udekorowanych witryn sklepowych i świątecznych zakupów, przegapić Boże Narodzenie? To jest możliwe. Powiem więcej – bardzo powszechne.  
niedziela, 01 kwiecień 2012 15:43

Zbyt biedny, by zapłacić

Gdy po śmierci pewnego szkockiego lekarza przeglądano jego księgi rachunkowe, znaleziono wiele wpisów przekreślonych czerwonym kolorem z krótkim dopiskiem: „Przebaczono – zbyt biedny by zapłacić".  
środa, 13 czerwiec 2007 17:29

Przypowieść o problemach

  Pewien mędrzec udając się w podróż przywołał swoich uczniów (przyszłych liderów), by przekazać im problemy ludzkości, których nie zdążył przed wyjazdem rozwiązać. Jednemu dał pięć problemów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden. Każdemu według jego zdolności i odjechał.
niedziela, 20 maj 2007 11:34

Przypowieść o zasobach ludzkich

Pewien misjonarz pracujący w Puszczy Amazońskiej miał w zwyczaju wypróbowywać swoich nowych współpracowników przysłanych z Europy. Wysyłał ich na kilkumiesięczną próbę w głąb puszczy. Wyposażał ich w kilkudniową rację żywności, lekarstwa, broń i najróżniejsze narzędzia, dzięki którym mogli poradzić sobie w zdobywaniu pożywienia.
Dlaczego jednych Bóg uzdrawia a innych nie? Czyżby chrześcijaninowi, który nie wygra z chorobą, brakowało wiary, motywacji? Nigdy nie miałem wątpliwości, że Bóg chce uleczyć każdego człowieka z każdej choroby – czy to duchowej, czy psychicznej, czy też fizycznej.
poniedziałek, 14 maj 2007 15:15

Nietypowy Lider

Siedzi przede mną ogolony na łyso młody chłopak. Na imię ma Błażej. Ma na sobie letnią koszulkę bez rękawów i wojskowe spodnie. Opowiada o zakończonym przed godziną szkoleniu, jakie prowadził dla nauczycieli jednej z gdyńskich szkół. Żuje gumę i co jakiś czas wtrąca niezbyt przyzwoite słowa, chcąc wyrazić nimi swój entuzjazm. Na lewym ramieniu ma duży czarny tatuaż.Rozmowę prowadzi o. Wojciech Żmudziński SJ
poniedziałek, 14 maj 2007 13:07

Patrz pozytywnie na trudne sytuacje

Chciałabym przedstawić pomysł na pracę w zespole. Natchnęła mnie do tego książka o. Wojciecha Żmudzińskiego SJ, Biblijni liderzy, według której od kilku miesięcy w mojej rodzimej grupie Odnowy prowadzona jest formacja animatorów. Skorzystam więc z ćwiczenia "Pozytywne strony trudnej, życiowej sytuacji" ze str. 110, a żeby uniknąć plagiatu – proponuję jego rozwinięcie.
niedziela, 04 marzec 2018 12:14

Dar żywej wiary dla twojego dziecka

  Wielokrotnie słyszałem z ust rozczarowanych księży, że w ostatnich latach bierzmowanie stało się uroczystym pożegnaniem nastolatków z Kościołem w obecności księdza biskupa. W wielu przypadkach niestety tak jest. „Zaliczyłem niezbędne sakramenty i przypomnę się księdzu proboszczowi dopiero wtedy, gdy będę planował ślub” – myślą młodzi. Dlaczego tak się dzieje?
czwartek, 13 lipiec 2017 11:51

Wychowanie do smutku i radości

„Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni” (Mt 5,4). Błogosławieni znaczy szczęśliwi, ale czy można cieszyć się życiem, równocześnie smucąc się? Kim są ci szczęśliwi, którzy się smucą, i z jakiego powodu się smucą? Są to ludzie zasmuceni z powodu grzechów – swoich i cudzych. Bo dla chrześcijanina smutny jest tylko grzech.

banery na strona szum5

banery na strona szum b

banery na strona szum4

banery na strona szum3

banery na strona szum

banery na strona szum2

banery na strona szum7

banery na strona szum8