Jak zamówić prenumeratę

Poniżej znajdziesz wszystko o prenumeracie Szumu z Nieba. Informacje na temat kontaktu oraz konta bankowego znajdziesz na dole strony.

 PRZEMIANA „SZUMU Z NIEBA”

PIERWSZY "SZUM Z NIEBA" UKAZAŁ SIĘ W 1992 R. 

Przez ponad 27 lat wydane zostały 162 numery naszego czasopisma, a pierwsze z nich były kopiowane na powielaczu. Pamiętam opowieści o tym, gdy członkowie łódzkich wspólnot charyzmatycznych brali z entuzjazmem „jeszcze ciepłe” kopie pisma iczytali, głodni świadectw działania Boga i nauczania o życiu charyzmatycznym Kościoła. A potem rozdawali je tym, którym sami dawali świadectwo. Pismo od początku było narzędziem ewangelizacji. Kilka lat później o. Raniero Cantalamessa OFMCap potwierdził jego misję proroctwem: „Tak jak zadaniem wiatru jest roznosić nasiona roślin jak najdalej, tak zadaniem «Szumu z Nieba» jest roznosić Dobrą Nowinę najdalej, jak to możliwe”.

 ROZEZNANIE

Pod koniec roku wydawniczego zebraliśmy się w najściślejszym gronie redakcji i zaczęliśmy dziękować Bogu za tych, którzy przez te wszystkie lata tworzyli i czytali nasz dwumiesięcznik. Z naszych serc popłynęło bardzo intensywne i piękne uwielbienie Boga. A potem nasza redakcyjna rozmowa zaczęła się od dostrzeżenia smutnego faktu, że przez ostatnie pięć lat ilość czytelników „Szumu” spadła o połowę, a spadek w roku „covidowym” był największy. Pytaliśmy siebie nawzajem i Boga: „Co dalej?”. Mieliśmy jasność, że czeka nas jakaś wielka przemiana, ale to nie będzie koniec „Szumu”. Przyszło światło, że będzie dalej i jeszcze głośniej szumiał, jeśli przeniesiemy go w sferę Internetu. 

NOWA FORMA „SZUMU Z NIEBA”

DO SŁUCHANIA I CZYTANIA

Dlatego, kochani nasi Czytelnicy, od lutego nie będzie już można znaleźć naszego czasopisma w formie drukowanej (poza numerami archiwalnymi), natomiast będzie się ono ukazywać w dwóch formach elektronicznych. Artykuły i świadectwa – nowe i z numerów archiwalnych – w wersji pisanej będą się pojawiały na naszej stronie internetowej: www.szum.mocniwduchu.pl, a także w wersji audio, jako teksty nagrane przez lektorów, na kanale Mocni w Duchu na YouTube.

PODAJ DALEJ DOBRĄ NOWINĘ

Już po podjętej przez nas decyzji zajrzałem w statystyki oglądalności naszego kanału na YouTube. Ze zdziwieniem spostrzegłem, że dokładnie pięć lat temu – kiedy zaczął spadać nakład „Szumu” – rozpoczął się coraz szybszy wzrost zasięgu naszego youtube’owego kanału. To spostrzeżenie było dla mnie potwierdzeniem, że podjęta przez nas decyzja była słuszna. Teraz „Szum z Nieba” będzie mógł szumieć mocniej! Publikowane przez nas świadectwa i artykuły łatwiej będzie można „podawać dalej”, a Dobra Nowina będzie mogła rozchodzić się o wiele szerzej.

CO ZAMIAST PRENUMERATY?

MOŻESZ NAS WESPRZEĆ

Kochani nasi Czytelnicy, w tym ostatnim drukowanym „Szumie z Nieba” nie znajdziecie zachęty do prenumeraty, ponieważ za nowy, internetowy Szumnie będzie żadnych opłat. Prosimy Was jednak o wsparcie, abyśmy mogli utrzymać i rozwijać nasz dwumiesięcznik.

BEZPŁATNY „SZUM Z NIEBA"

Jeśli tylko chcecie i możecie – prosimy o wpłaty w dowolnej wysokości na nasze konto:

96 2130 0004 2001 0459 1020 0001

Jeśli w tytule wpłaty wpiszecie „na cele kultu religijnego”, będziecie mogli tę darowiznę odliczyć sobie od podatku.

Z końcem roku większości Czytelników kończyła się już prenumerata, natomiast u osób, które rozpoczęły ją w ciągu roku, trwa ona nadal. Ponieważ „Szum z Nieba” w Internecie będzie bezpłatny, proponujemy dwa rozwiązania:

- możecie potraktować niezrealizowaną prenumeratę jako Wasz wkład w dzieło ewangelizacji poprzez „Szum”,

- możecie skontaktować się z nami pod adresem: mocni.wydawnictwo@jezuici.pl, a prześlemy Wam na konto pozostałą sumę.

 

Mamy nadzieję, że teraz będziemy się spotykać w dziele ewangelizacji kilka razy w tygodniu, a nie co dwa miesiące, jak to nam wyznaczał cykl drukowania pisma. Niech Bóg Was błogosławi i posyła z Dobrą Nowiną tam, gdzie jesteście światu najbardziej potrzebni!

Jacek Olczyk SJ - duszpasterz „Szumu z Nieba”

KSIĘGARNIA „MOCNI W DUCHU”

 

Wydajemy książki o Bogu. Szukamy Go i chcemy z Wami dzielić tę drogę.

Mamy doświadczenie zarówno Odnowy Charyzmatycznej, jak i duchowości ignacjańskiej, publikujemy więc książki o modlitwie osobistej, charyzmatach i posłudze nimi, oraz materiały przydatne do przeżycia rekolekcji ignacjańskich.

Wyrastamy ze wspólnoty „Mocni w Duchu”, która nieprzerwanie od ponad 40 lat prowadzi Seminarium Odnowy Wiary, dlatego znajdziesz u nas całą serię książek potrzebnych do przeżycia Seminarium.

Rodzina. Wiemy, jak wiele troski wymaga, by relacje w niej układały się dobrze. Dlatego stworzyliśmy serię Dom na Skale – to książki poświęcone małżeństwu i rodzicielstwu, a także odkrywaniu swojego powołania i rozwijania osobistego potencjału.

Kochamy dzieci! Chcemy, by poznawały dobrego Boga i cieszyły się wiarą. W takim klimacie tworzymy książki Dla dzieci.

Większość naszych książek jest dostępna w formie ebooków (epub i mobi).

Na czytaniu świat się nie kończy – kochamy słuchać! Na przykład dobrej muzyki z Bożym przesłaniem, dlatego znajdziesz u nas płyty muzyczne zespołu Mocni w Duchu. Polecamy również konferencje charyzmatycznych mówców oraz audiobooki.

Wielbiciele gadżetów oraz fani Mocnych w Duchu mogą sobie sprezentować coś praktycznego z duchowym akcentem: koszulki, kubki, długopisy, naklejki. Pewnie będziemy wymyślać dalej, bo to dopiero początek.

 

https://sklep.mocniwduchu.pl/ 

ZAMÓWIENIA

Księgarnia przyjmuje zamówienia drogą telefoniczną – tel. 42 288 11 57, 797 907 257, na adres mailowy: mocni.wydawnictwo@jezuici.pl oraz składane drogą internetową na formularzu księgarni.

Zamówienia telefoniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

 

Jeśli jesteś autorem i twoja twórczość wpisuje się w profil naszego Wydawnictwa, a chciałbyś swoją książkę wydać u nas – wyślij nam próbkę 20 stron wraz z informacją o sobie na adres: mocni.ksiazki@jezuici.pl

KONTAKT


Wszelkie pytania w sprawie rozliczenia prenumeraty kieruj tutaj: 

e-mail: mocni.wydawnictwo@jezuici.pl 
tel. 042/ 288-11-57 (zamówienia i wysyłka książek i płyt CD)

banery na strona szum5

banery na strona szum b

banery na strona szum4

banery na strona szum3

banery na strona szum

banery na strona szum2

banery na strona szum7

banery na strona szum8