Po co to robimy?

Dlaczego powstał Szum z Nieba? Po co to robimy?

Image

 

MISJĄ „Szumu Nieba” jest budzenie serc Czytelników, aby słyszeli Boga mówiącego do nich w codzienności oraz doświadczali Go w Kościele i we wspólnotach modlitewnych. Naszą tożsamość od zawsze kształtuje duchowość ignacjańska i charyzmatyczna.

DUCHOWA POBUDKA

Duch Święty ma duży wpływ na powstawanie każdego nowego numeru pisma, ponieważ wybór tematów jest zawsze poprzedzony modlitwą. Artykuły dobieramy w trzech kategoriach: ewangelizacja, formacja i relacje.

Ewangelizacja jest wpisana we wszystko, co robimy. Dzięki temu każdy numer „Szumu z Nieba” można podarować komuś, kto pragnie powrotu do Boga, a nawet – zupełnie Go nie zna. Wiemy też, że nasze pismo jest zanoszone do chorych w szpitalach, do więźniów, a osoby prowadzące przeróżne prywatne gabinety wykładają je w poczekalni.

Ale ewangelizacja nie dotyczy tylko osób z obrzeży – potrzebuje jej każdy chrześcijanin. Czytając świadectwa, umacniamy się w wierze i budzi się w nas wdzięczność wobec Boga za nasze życie. Człowiek nawrócony nieustannie poddaje się ewangelizacji, aby nie „osiąść na mieliźnie” w swojej relacji z Bogiem, ale aktywnie płynąć tam, dokąd Duch Święty go prowadzi. Jeśli masz doświadczenie tego, jak mocno Bóg zadziałał w twoim życiu i chcesz opowiedzieć o tym innym, przyślij swoją historię na adres: szum@jezuici.pl

Ważną częścią misji „Szumu z Nieba” jest formacja wspólnot charyzmatycznych. W każdym numerze zamieszczamy artykuły dotyczące życia wspólnotowego, charyzmatów, rozeznawania lub sposobów funkcjonowania grupy modlitewnej. Tutaj również korzystamy z duchowości ignacjańskiej, którą chcemy dzielić się z innymi, np. elementami rozeznawania duchowego oraz postawą MAGIS, czyli wybieraniem większego dobra. Osoby gotowe do podjęcia konkretnego wysiłku, by zbliżyć się do Boga, zapraszamy też na nasze sesje ewangelizacyjne, Fora Charyzmatyczne i rekolekcje ignacjańskie (organizowane przez Centrum Mocni w Duchu). A że większość Czytelników żyje w rodzinach, stąd stale rozwijamy działy pisma dotyczące relacji, tożsamości kobiety i mężczyzny, zdrowej seksualności, wychowania dzieci i skutecznego zarządzania finansami.

Komu (oprócz Ducha Świętego) zawdzięczamy teksty, które działają jak duchowy prysznic? Oczywiście naszym wspaniałym autorom, wśród których są: abp Grzegorz Ryś, Remigiusz Recław SJ, Robert Więcek SJ, Wojciech Żmudziński SJ, Dariusz Michalski SJ, Elżbieta Wróblewska, Marcin Zieliński, Inga Pozorska oraz goście specjalni, którzy wnoszą w to pismo swoje doświadczenie Boga.

Jeśli nasza misja jest Ci bliska, zrób prezent komuś, kogo relacja z Bogiem leży Ci na sercu. Podaruj tej osobie „Szum z Nieba” lub zaprenumeruj dla niej pismo (w wersji papierowej lub elektronicznej). A Duch Święty już zrobi swoje! 

banery na strona szum5

banery na strona szum b

banery na strona szum4

banery na strona szum3

banery na strona szum

banery na strona szum2

banery na strona szum7

banery na strona szum8