Wyszukano

Poniżej wyświetliliśmy wszystkie artykuły, które poszukujesz.

Anna Lasoń-Zygadlewicz

Anna Lasoń-Zygadlewicz

redaktor Szumu z Nieba, charyzmatyczna tłumaczka, autorka książek.

wtorek, 06 czerwiec 2017 09:17

Kosiarka czy konewka - ty wybierasz!

  Czy pamiętasz przypowieść o gospodarzu, który obsiał swoje pole dobrym ziarnem, ale w nocy jego wróg dosiał mu kąkol? Gdy zboże wyrosło, chwasty bezczelnie rozkwitły. Gospodarz ma teraz do wyboru: przejść się po polu, pieląc (przy okazji tratując część swojego zboża), albo odpuścić sobie pielenie do żniwa – chwasty też zostaną ścięte i oddzieli się je od ziarna. Wybiera to drugie wyjście. A teraz weź jego przepis i zastosuj do swojego życia wśród ludzi: w domu, we wspólnocie, w pracy lub na studiach.
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 14:51

Wiesz, czyim dzieckiem jesteś?

Wstyd się przyznać, ale w podstawówce nie cierpiałam swojego kolegi z klasy. Z pełną wzajemnością, bo mój siedmioletni wróg wykrzyczał kiedyś: „A mój tata jest policjantem i ma psa, co cię pogryzie! I będziesz ryczała przez tydzień!” „A mój ma wielkiego orła! – postanowiłam nie być mu dłużna. – I ten orzeł tak cię podziobie, że cały spuchniesz!” „To pies mojego taty zagryzie tego głupiego orła i on zdechnie!”
sobota, 29 listopad 2014 16:25

Narzekanie a wiara w Boże obietnice

Gdy emocje w nas się gotują, gdy życie płynie nie w tę stronę, którą wybraliśmy, gdy Pan Bóg nie daje szybkich rozwiązań, gdy ktoś wystawia nasze nawrócenie na próbę… jak reagujemy? Zrzędzimy, krytykujemy, kłujemy sarkazmem lub użalamy się nad sobą. Po pewnym czasie staje się to naszą drugą naturą. Ot, taka narodowa choroba cywilizacyjna: Polacy-lubią-ponarzekać. A co na to Jezus?
piątek, 29 marzec 2013 13:35

Rekolekcje w więzieniu

Więzienie to uprzywilejowane miejsce na nawrócenie. Tutaj łatwiej można prześledzić łańcuch przyczynowo-skutkowy grzechu. Problem w tym, że widać go dopiero wtedy, gdy już zwiąże ci ręce i odbierze wolność na kilkadziesiąt lat. Bóg jednak nie byłby sobą, gdyby w sytuacjach ekstremalnych nie wymyślił... wyjścia awaryjnego.  
piątek, 28 marzec 2008 18:45

Modlitwa wstawiennicza w Łodzi

Posługę modlitwy wstawienniczej w łódzkiej grupie „Mocni w Duchu” przedstawia Arek Urbański, od 3 lat odpowiedzialny za nią w tej wspólnocie.
poniedziałek, 28 maj 2007 18:24

Czuwanie Grup Odnowy na Jasnej Górze 2002 r.

W piątkowy wieczór 14 czerwca 2002 docieramy do domu rekolekcyjnego Sióstr Urszulanek w Częstochowie, które kolejny już raz przez 3 dni goszczą organizatorów i głównych mówców Czuwania (tych nawet dłużej). Wspaniałe kobiety, do późnych godzin nocnych na nogach, gotowe zaradzić najrozmaitszym potrzebom gości. W dodatku wszystko to robią z uśmiechem, jakbyśmy wcale nie wywracali im porządku dnia i domu do góry nogami...

banery na strona szum5

banery na strona szum b

banery na strona szum4

banery na strona szum3

banery na strona szum

banery na strona szum2

banery na strona szum7

banery na strona szum8