- Technika prowadzenia spotkań modlitewnych nie może zastąpić relacji z Jezusem. Bez względu na to, jakie mamy dary, najważniejsza jest nasza osobista więź z Panem.
- Gdy rozwijamy dary, a nie pracujemy nad charakterem, możemy sami siebie wystawić na próbę, ponieważ grozi to np. pychą.
- Nie mogę innych doprowadzić tam, dokąd sam nie jestem w stanie pójść. Gdy chcę prowadzić innych w uwielbieniu, twórczości – najpierw sam powinienem to robić.
- W przygotowaniach (np. do spotkania lub warsztatów) ważna jest komunikacja – porozumienie z innymi prowadzącymi, pozbawione wszelkiego współzawodnictwa. Należy omówić temat spotkania, jego cel, przygotować np. listę piosenek, ale zgodzić się na spontaniczność i zmiany.
- Istotna w czasie spotkania jest mowa ciała – jeśli jestem zdenerwowany, inni to odbierają. Stąd tak ważny jest klimat zabawy i... uśmiech.
- Ważne jest uprzedzenie uczestników, co jest naszym celem i jak do niego chcemy dojść – wstępny komentarz prowadzących spotkanie.
- Musimy powstrzymać się od oceniania pracy innych na podstawie tego, co widzimy, ponieważ wiele może dziać się w tym czasie w ich wnętrzu...
- Osoby prowadzące spotkanie powinny swobodnie posługiwać się mikrofonem (aby nie bać się mikrofonu, potrzebne są wcześniejsze próby).
- Nie zapominajmy o proszeniu Boga o wrażliwość na Jego natchnienia.
- Bądźmy sobą, nie udawajmy kogoś innego (np. znanego ewangelizatora, którego podziwiamy), bo będziemy przez to mniej wiarygodni.
- Nie traktujmy zbyt poważnie własnych błędów. Jeśli w czymś się pomylimy, nie będzie to koniec świata – przyznajmy się do tego i wybaczmy sobie, że nie jesteśmy doskonali.
- Ważne, aby w grupie było kilku “liderów uwielbienia”, np. muzyczny, prorok, posługujący słowem poznania...
- Aby skutecznie służyć innym, konieczne są relacje służby w grupie samych liderów, oparte na zaufaniu i umiejętności współpracy ze sobą nawzajem.
Uwielbienie jest bardzo ewangelizujące. Na wielu spotkaniach modlitewnych widzimy, że lider muzyczny „otwiera drzwi” Duchowi Świętemu i pomaga innym spotkać i poznać Jezusa, aby mogli Go wspólnie uwielbiać.
Polecamy książkę pogłębiającą temat prowadzenia modlitwy uwielbienia na spotkaniach modlitewnych pt. "Prowadzenie spotkania modlitewnego". Więcej - kliknij tutaj.